Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se ve středočeských lázních uskuteční od 30. srpna do 2. září 2018, jako hlavní hvězdu přivítá francouzského skladatele Erica Serru.

Vedle vystoupení dvorního autora světoznámého režiséra Luca Bessona se uskuteční též koncert českého hudebního komponisty Ondřeje Soukupa.

"Budeme mít tu čest přivítat hudebního skladatele Erica Serru, který stojí za soundtrackem k jednomu z nejzásadnějších sci-fi filmů Pátému elementu nebo hollywoodskému blockbusteru James Bond: Zlaté oko," uvedl Michal Dvořák, zakladatel a ředitel festivalu, jinak člen popové skupiny Lucie.

Eric Serra předvede 1. září show plnou projekcí, světelných efektů a hudby, se kterou sbírá úspěchy po celém světě, avizují pořadatelé.

Mimo zmíněné tituly v Česku poprvé živě zazní melodie z filmů Brutální Nikita, Leon, Podzemka, Artur a Minimojové, Magická hlubina nebo Lucy.

O den dříve se na festivalu představí skladatel Soukup, držitel dvou ocenění Český lev za hudbu ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět.

Za doprovodu symfonického orchestru budou zahrány suity ze Soukupových dalších titulů Kolja, Vratné láhve, Lída Baarová, Requiem pro panenku či Akumulátor 1.

"Je mi potěšením, že můžu být součástí tak unikátního projektu, jakým Soundtrack Poděbrady bezesporu je, a poprvé představit fanouškům českých filmů a filmové muziky svou produkci v této jedinečné formě, tedy za doprovodu symfonického orchestru v kombinaci se sestřihem ukázek z jednotlivých filmů," podotkl Soukup.

Hlavní hudební program festivalu doplní filmové projekce, workshopy a obsáhlý doprovodný program, který bude přístupný zdarma na poděbradské kolonádě a v lázeňském parku.

Hlavní hvězdou letošního ročníku festivalu filmové hudby Soundtrack byl italský skladatel Nicola Piovani, který vystoupil za doprovodu Filharmonie Hradec Králové.

Autor – Oscarem oceněné – hudby ke snímku Roberta Benigniho Život je krásný převzal cenu festivalu Soundtrack za celoživotní přínos filmové hudbě. Stejné ocenění obdržel při vystoupení skupiny Lucie in memoriam Radim Hladík.