Americkou divadelní cenu Tony za nejlepší novou hru v neděli v New Yorku získal dvoudílný kus Harry Potter a prokleté dítě. Dílo, uváděné v divadle Lyric Theatre na Broadwayi, bodovalo také v pěti dalších kategoriích, mimo jiné Nejlepší režisér hry. Děj hry, kterou napsal britský dramatik a scenárista Jack Thorne, se odehrává devatenáct let poté, co skončil románový příběh o čaroději Harrym Potterovi. Thorne na hře spolupracoval s autorkou potterovské série J.K. Rowlingovou a režisérem Johnem Tiffanym.

Nejvíce cen Tony, deset, si odnesl muzikál The Band's Visit (Kapela přijela). Muzikál vznikl podle stejnojmenného izraelského filmu z roku 2007 o skupině egyptských hudebníků, kteří omylem dorazili do špatného izraelského města.

Jako nejlepší herec v hlavní roli byl vyhlášen Andrew Garfield, představitel mladého homosexuála s nemocí AIDS v dramatu Tonyho Kushnera Angels in America (Andělé v Americe). Čtyřiatřicetiletý Garfield je známý například z filmu Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, za nějž dostal nominaci na Oscara.

Cenu Tony pro nejlepší herečku v hlavní roli získala Glenda Jacksonová za výkon ve hře Tři velké ženy amerického dramatika Edwarda Albeeho.