Britská kapela The Cure je první potvrzenou hvězdou mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava 2019, který se uskuteční od 17. do 20. července v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Ve středu o tom za organizátory informoval Jiří Sedlák.

"Lepší a slavnější kapelu si k osmnáctému ročníku našeho festivalu, tedy ke ́vstupu do dospělosti, nemůžeme ani přát. Je to pro nás obrovská pocta a splněný sen. Vždyť The Cure patří k největším legendám světové hudby, ovlivnili několik generací muzikantů a kapel. Přestože letos oslavili 40 let své existence, The Cure prostě nestárnou," uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

The Cure bývají označováni za jednu z nejvlivnějších kapel 80. let, na začátku let 90. se z nich stala jedna z nejoblíbenějších rockových kapel. Sestavu zasáhly různé personální změny. Skupina již několikrát ohlásila rozchod i opětovná spojení.

The Cure - Friday I'm In Love

Kapelu založil zpěvák a kytarista Robert Smith v anglickém Crawley. Své první vystoupení odehrála v roce 1978 a do současné doby absolvovala přes 1500 koncertů. Za dobu své existence The Cure vydali 13 studiových alb, několik koncertních filmů, živých alb i soundtracků, dále více než 40 singlů i výběr největších hitů. V současné době The Cure vystupují ve složení Robert Smith (zpěv, kytary), Simon Gallup (baskytara), Jason Cooper (bicí), Roger O'Donnell (klávesy) a Reeves Gabrels (kytary).

V České republice se The Cure naposledy představili před dvěma lety v pražské O2 areně. Hudba The Cure je v Česku i po čtyřech desítkách let hraní stále populární. Na každý koncert, kterých v tuzemsku skupina odehrála šest, přijde několik dvojníků frontmana kapely Smithe.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava na 20 scénách nabídne přes 350 programových bodů - vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity. Čtyřdenní vstupenky jsou již v prodeji ve festivalovém e-shopu. Více informací se nachází zde.

The Cure - Friday I'm In Love