Ve věku 49 let zemřel zpěvák populární britské skupiny The Prodigy Keith Flint. Podle zpravodajského serveru BBC ho v pondělí ráno našli mrtvého v jeho domě ve městě Dunmow v hrabství Essex. Spoluzakladatel kapely The Prodigy Liam Howlett na instagramu napsal, že Flint spáchal sebevraždu. Vyšetřovatelé tuto informaci zatím nepotvrdili.

"V nejhlubším šoku a se smutkem můžeme potvrdit smrt našeho bratra a nejlepšího přítele Keitha Flinta. Skutečného průkopníka, inovátora a legendu. Navždy nám bude chybět," napsala skupina The Prodigy na svém Twitteru.

"Ty zprávy jsou pravdivé, nemohu uvěřit, že to říkám, ale náš bratr Keith si vzal o víkendu život," napsal na oficiálním instagramovém účtu kapely The Prodigy Liam Howlett.

Policie byla na místo přivolána krátce po 9:00 středoevropského času, uvedl mluvčí policie v Essexu. Flint byl na místě prohlášen za mrtvého. Už od počátku vyšetřovatelé uváděli, že nic nenasvědčuje tomu, že by smrt nastala za podezřelých okolností. Informaci o sebevraždě nicméně zatím nepotvrdili.

Flint, známý svou punkovou vizáží, se v 90. letech stal ikonou hudební scény. Ke skupině The Prodigy se připojil v roce 1990 jako tanečník a později se stal jejím frontmanem. Jeho hlas se proslavil zejména písněmi Firestarter a Breathe, které patří mezi nejznámější hity skupiny.

Úctu zpěvákovi už vyjádřila řada osobnostní hudební scény, mimo jiné například Ed Simons s britského dua The Chemical Brothers, které podobně jako The Prodigy tvoří elektronickou hudbu. Flinta označil za skvělého muže. Smutek vyjádřila i britská zpěvačka Beverley Knightová, podle níž byl Flint dokonalý. "Právě jsme ztratili titána," napsala na Twitteru.

Skupina The Prodigy koncertovala několikrát i v České republice. Loni v létě byla hlavní hvězdou festivalu Rock for People v Hradci Králové.

The Prodigy - Firestarter (Official Video)

 

The Prodigy - Firestarter (Official Video)