Festival Comic-Con, který pokrývá široký rozsah populární kultury včetně žánrů, jako jsou komiksy nebo díla spjatá se sci-fi a fantasy, se příští rok poprvé uskuteční v Praze. Akce se bude konat 7. až 9. února v O2 universum. Účast mimo jiné potvrdil herec Ron Perlman, představitel filmového Hellboye. Za pořadatele o tom v pondělí informovala Iva Pavlousková.

Festival se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. Návštěvníci Comic-Con Prague 2020 se mohou těšit nejen na setkání s filmovými herci a dalšími umělci, ale i promítání, besedy, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také na hraní videoher, virtuální realitu a podobně.

"To, co bývalo dřív okrajovou zábavou pro geeky (jednostranně vysoce zaměřené osoby), je dnes mainstreamem. Všichni známe a milujeme Star Wars, Star Trek, Harryho Pottera, Pána prstenů nebo třeba Hry o trůny. Věřím, že návštěvníci Comic-Con Prague budou nadšeni," uvedl Pavel Renčín, marketingový ředitel spolupořádajícího Active Radia.

Účast již potvrdila hvězda světového formátu Ron Perlman, představitel filmového Hellboye. Americký herec se objevil i ve filmech Nepřítel před branami, Blade II nebo Barbar Conan. "Moc se těšíme, že představíme fanouškům tak výrazného a známého herce. Comic-Con Prague se zúčastní i Casper Van Dien známý například z Hvězdné pěchoty, Ian McElhinney ze Hry o trůny a další herci a herečky, komiksoví autoři, spisovatelé a jiní vzácní hosté," sdělil programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Festival Comic-Con se těší oblíbenosti po celém světě. První ročník se konal v USA v roce 1970 a během let se rozrostl na významnou akci. Například před třemi lety na festivalu Comic-Con v kalifornském San Diegu měl světovou premiéru film Star Trek: Do neznáma.