Nejlepším umělcem se při nedělním udělování cen MTV Europe Music Awards (EMA) za nejoblíbenější videoklipy evropského vysílání hudební televize MTV stal kanadský popový zpěvák Shawn Mendes. Cenu za nejlepší píseň si za hit Bad Guy odnesla z jihošpanělské Sevilly americká zpěvačka a skladatelka Billie Eilish.

Mendes měl celkem šest nominací, mimo jiné v kategoriích nejlepší kanadský počin, nejlepší pop či nejlepší píseň. Nominaci ale Kanaďan proměnil jen jednu, a to nejlepší umělec. Loni Mendes získal EMA za nejlepší živé vystoupení.

O jednu nominaci víc než Mendes měla letos americká zpěvačka a herečka Ariana Grandeová, která z udělování cen odešla stejně jako loni zcela s prázdnou.

Ceny MTV Europe Music Awards se udělují od roku 1994. Předávání ocenění se ve Španělsku konalo počtvrté. Poprvé to bylo v roce 2002 v Barceloně, poté po osmi letech v Madridu a potřetí loni v Bilbau. Loňskému galavečeru dominovala americká zpěvačka kubánského původu Camila Cabellová, která zvítězila v kategoriích nejlepší píseň, nejlepší umělkyně, nejlepší video a nejlepší severoamerický počin.