Společnost Czech Photo zveřejnila na svých stránkách webovou výstavu Koronavirus 9x9. Pořadatel každoroční prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo oslovil devět českých reportážních fotografů, kteří připravili soubor devíti snímků zachycujících aktuální výjimečnou situaci koronavirové pandemie v Česku.

Celkem 81 fotografií s tematikou koronaviru vystavují prostřednictvím webu Czech Photo Lukáš Bíba z vydavatelství Economia, Ondřej Deml a Roman Vondrouš z ČTK, Martin Divíšek z European Pressphoto Agency, Petr David Josek působící v agentuře Associated Press a Dan Materna, David Neff, Michal Růžička a Michal Sváček z mediálního domu Mafra.

Nejčastějším motivem vystavených snímků jsou roušky, které se staly jakýmsi symbolem koronavirové pandemie. Autoři zachycují jejich nošení jak v běžném životě, tak v netradičních situacích, například při baletu, bohoslužbě či rybaření. Řada fotografií zachycuje také práci zdravotníků.

"Vybíral jsem různorodé fragmenty napříč různými tématy a situacemi, které se za tu řadu týdnů udály," uvedl Bíba, který kromě práce v Economii fotí například i filmový festival Jeden svět pořádaný Člověkem v tísni. Loni se svým snímkem z demonstrace na Letné vyhrál hlavní kategorii soutěže Czech Press Photo.

Koronavirus 9x9