Ve věku 82 let ve čtvrtek zemřela britská filmová, televizní a divadelní herečka Diana Riggová. S odvoláním na jejího agenta o tom informovala zpravodajská stanice BBC. Riggová si v 60. letech zahrála bondgirl ve filmu Ve službách Jejího Veličenstva a v nedávné době i lady Olennu v seriálu Hra o trůny.

"Zemřela pokojně dnes ráno. Byla doma se svou rodinou, která požádala v této těžké době o soukromí," sdělil zástupce Riggové. Hereččina dcera uvedla, že její matka zemřela na rakovinu, kterou jí diagnostikovali letos v březnu.

Riggová si v roce 1969 zahrála bondgirl Tracy v jediném filmu, ve kterém neohroženého agenta 007 ztvárnil George Lazenby. Snímek Ve službách Jejího Veličenstva je také jediná bondovka, ve které si Bond nakonec bondgirl vezme za ženu. V 60. letech hrála Riggová také tajnou agentku v seriálu The Avengers (Mstitelé).

V poslední době se Riggová proslavila především rolí v populárním fantasy seriálu Hra o trůny, kde ztvárnila roli šlechtičny Olenny Tyrellové, známé také jako Královna trnů.