Ve věku 74 let zemřel americký rockový zpěvák Meat Loaf, jehož album Bat Out of Hell patří k nejprodávanějším v historii. S odkazem na jeho rodinu o tom informují světová média.

Zpěvák, jehož skutečné jméno bylo Michael Lee Aday, za svou dlouhou kariéru prodal více než 100 milionů alb po celém světě. Mezi jeho hity patřila téměř desetiminutová skladba Paradise by the Dashboard Light či píseň I’d Do Anything for Love z roku 1993, za niž si vysloužil hudební cenu Grammy.

„Se zlomeným srdcem oznamujeme, že nesrovnatelný Meat Loaf dnes v noci zemřel obklopený svou ženou Deborah, dcerami Pearl a Amandou a blízkými přáteli,“ stojí v prohlášení na Facebooku. „Víme, jak moc pro tolik z vás znamenal, a opravdu si vážíme veškeré lásky a podpory, když procházíme tímto obdobím smutku ze ztráty tak inspirativního umělce a krásného muže,“ uvedla zpěvákova rodina s tím, že si v tuto chvíli přeje soukromí.

 

Debutové album Bat Out of Hell, které vzešlo ze spolupráce s písničkářem Jimem Steinmanem a producentem Toddem Rundgrenem, vyšlo v roce 1977 a učinilo Meat Loafa jedním z nejznámějších rockových interpretů. Po prvotních smíšených recenzích se album zařadilo mezi deset nejprodávanějších v historii vedle desek Michaela Jacksona, Whitney Houstonové či kapely Eagles.

Meat Loaf přitom netvořil hity pravidelně, zejména po letitých neshodách se Steinmanem, píše AP. Svými bombastickými koncerty a skrze sociální sítě a mnohá televizní a rozhlasová vystoupení si však udržoval dobré vztahy s fanoušky. Věnoval se také herectví a účinkoval mimo jiné ve filmech Klub rváčů, Rocky Horror Picture Show či Wayneův svět (Wayne’s World).

Meat Loaf se narodil v Dallasu v Texasu v roce 1947. Svou přezdívku, která v angličtině znamená sekaná, získal už na škole. Podle agentury AP to mohlo být kvůli jeho impozantní stavbě těla i kvůli oblíbenému receptu jeho matky, která ho po rozvodu s jeho otcem alkoholikem vychovávala sama a zemřela, když byl zpěvák ještě teenager.

Meat Loaf - I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That) (Official Music Video)

Meat Loaf - I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That) (Official Music Video)

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist