Zakuklené postavy z covidárií a zkázu po řádění tornáda na jižní Moravě vystřídaly snímky zničených ukrajinských měst či fotografie válečných uprchlíků. Právě válka na Ukrajině se totiž stala stěžejním tématem 28. ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. Mezi nominovanými snímky však nechybí například ani poslední rozloučení s britskou královnou Alžbětou II. nebo požár v Českém Švýcarsku. 

Mezinárodní odborná porota vybírala z více než šesti tisíc snímků od 234 fotografek a fotografů. Vítěze letošního ročníku vyhlásí organizátoři na slavnostním ceremoniálu v Národním muzeu 31. ledna. Ve třech soutěžních kategoriích má své zastoupení i mediální dům Economia, do kterého patří mimo jiné Hospodářské noviny či týdeník Respekt. V kategorii Umění a kultura je se svou sérií Azyl 78 nominovaný Lukáš Bíba. V kategorii Reportáž získal nominaci Milan Bureš z Respektu se sérií Čekání na vlak do bezpečí. A v kategorii Lidé, o kterých se mluví je se sérií Kampaň Andreje Babiše nominován taktéž fotograf Respektu Milan Jaroš. Na jejich snímky se můžete podívat ve fotogalerii níže. 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist