Seriál o rodině mediálního magnáta Boj o moc získal v noci na úterý už potřetí americkou televizní cenu Emmy v kategorii drama. V kategorii komedií zvítězil seriál Medvěd. Oba seriály navíc dominovaly i v hereckých kategoriích. Televizní ceny Emmy se měly udílet už v září, ale přenos byl odložen kvůli stávce hollywoodských herců a scenáristů.

Seriál Boj o moc byl favoritem, kategorii dramat opanoval už v letech 2020 a 2022. Sága z produkce televize HBO ocenění získala za svou čtvrtou a poslední sezonu. Sarah Snooková z tohoto seriálu navíc získala ocenění pro nejlepší herečku v dramatu a Kieran Culkin pro nejlepšího dramatického herce.

Podobně se vedlo i seriálu Medvěd z prostředí rodinné restaurace. Představitel hlavní role talentovaného šéfkuchaře Carmyho Jeremy Allen White dostal cenu pro nejlepšího herce v komedii. Ayo Edebiriová z téhož seriálu si odnesla cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli a Ebon Moss-Bachrach pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist