Seriál o rodině mediálního magnáta Boj o moc získal v noci na úterý už potřetí americkou televizní cenu Emmy v kategorii drama. V kategorii komedií zvítězil seriál Medvěd. Oba seriály navíc dominovaly i v hereckých kategoriích. Televizní ceny Emmy se měly udílet už v září, ale přenos byl odložen kvůli stávce hollywoodských herců a scenáristů.

Seriál Boj o moc byl favoritem, kategorii dramat opanoval už v letech 2020 a 2022. Sága z produkce televize HBO ocenění získala za svou čtvrtou a poslední sezonu. Sarah Snooková z tohoto seriálu navíc získala ocenění pro nejlepší herečku v dramatu a Kieran Culkin pro nejlepšího dramatického herce.

Podobně se vedlo i seriálu Medvěd z prostředí rodinné restaurace. Představitel hlavní role talentovaného šéfkuchaře Carmyho Jeremy Allen White dostal cenu pro nejlepšího herce v komedii. Ayo Edebiriová z téhož seriálu si odnesla cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli a Ebon Moss-Bachrach pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.