Společnost Kodak prozatím nepřestane vyrábět klasický 35mm film. Rozhodla se tak poté, co se jí šestka největších hollywoodských studií – 20th Century Fox, Paramount Pictures, Sony Pictures, Universal Pictures, Walt Disney Pictures a Warner Bros. – zavázala, že si objedná filmový materiál na několik let dopředu. V rozhovoru pro deník Wall Street Journal to řekl výkonný ředitel firmy Jeff Clarke.

S filmovými studii začal Kodak jednat vloni v létě, kdy se přiblížil bankrotu. Kvůli tomu, jak celý průmysl přechází na digitál, totiž prodeje klasického filmového materiálu Kodaku mezi lety 2006 a 2014 klesly o 96 procent. Když Kodak oznámil, že s výrobou přestane úplně, několik předních režisérů včetně Christophera Nolana, Quentina Tarantina či J. J. Abramse na firmu apelovalo, aby výrobu zachovala.

Nedávno jste již předplatné aktivoval

Je nám líto, ale nabídku na váš účet v tomto případě nemůžete uplatnit.

Pokračovat na článek

Tento článek pro vás někdo odemknul

Obvykle jsou naše články jen pro předplatitele. Dejte nám na sebe e-mail a staňte se na týden zdarma předplatitelem HN+ i vy!

Navíc pro vás chystáme pravidelný výběr nejlepších článků a pohled do backstage Hospodářských novin.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet.

Děkujeme, teď už si užijte váš článek zdarma

Na váš e-mail jsme odeslali bližší informace o vašem předplatném.

Od tohoto okamžiku můžete číst neomezeně HN+ na týden zdarma. Začít můžete s článkem, který pro vás někdo odemknul.

Na váš e-mail jsme odeslali informace k registraci.

V e-mailu máte odkaz k nastavení hesla a dokončení registrace. Je to jen pár kliků, po kterých můžete číst neomezeně HN+ na týden zdarma. Ale to klidně počká, zatím si můžete přečíst článek, který pro vás někdo odemknul.

Pokračovat na článek

„Byli jsme velmi blízko tomu, abychom to rozhodnutí udělali a zcela jsme přestali,“ vysvětlil ředitel firmy Jeff Clarke. Podle něj je zjevné, že použití klasického filmu bude v průmyslu i dál klesat. Závazek předních studií a režisérů, že nepřejdou na digitál, prý ale Kodaku v této chvíli stačí. Příští rok by firma mohla splatit dluhy a roku 2017 očekává, že začne znovu vydělávat.