„Jsem lídr, průkopník, jsem jeden z největších mužů naší doby. Moje jméno zná víc lidí než jméno Ježíše Krista… Stvořil jsem vesmír. Moje sláva přetrvá staletí.“

Tato slova si každé ráno opakuje Walt Disney v knize The Perfect American, fiktivní biografii od Petera Stephana Jungka. Právě ta posloužila jako základ stejnojmenné opery, kterou složil pro Anglickou národní operu Philip Glass, jeden z předních minimalistů a autor filmové hudby k Truman Show či Hodinám.

Mickey Mouse, Kačer Donald ani další známé postavy z animovaných filmů se však na jevišti neobjeví, studio to nepovolilo. A není se co divit, titul Dokonalý Američan je navýsost ironický. Nejslavnějšího animátora historie totiž zobrazuje v temných odstínech, naznačuje jeho rasistické a misogynní postoje, vykresluje ho jako despotického šéfa, jenž se sám příliš nepodílel na výrobě filmů a dokonce ani pořádně neuměl napsat svůj podpis, který dodnes tvoří logo společnosti.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.