Lidé už jsou takoví, že mají rádi "prosté pravdy". Atraktivní odpovědi na nejistoty života. (Pseudo)filozofická stébla, kterých se mohou na své cestě chytat. Nabízených astrology nebo náboženstvím. Mezi ty stěžejní patří osudovost, život po životě, že každý čin má následek, jednotlivec může změnit svět a síla lásky vše překoná. A může čekat i v jiné dimenzi.

Hlavně na neodolatelnou, automatickou atraktivitu takových konceptů, zdá se, sází režisérský triumvirát Lana a Andy Wachowští, tvůrci Matrixu, a Tom Tykwer. Spojili síly ve snímku Atlas mraků a poskládali z literárního těla stejnojmenné knihy Davida Mitchella akční fresku dějově se rozpínající přes staletí a proplétající šest více, ale spíše méně, umně propojených příběhů. Výsledkem je film trpící matrixovským komplexem a prezentující v podstatě banality jako zásadní životní filozofii. Nicméně čirý, téměř extatický zápal, který posouvá dramatický kolos dopředu, dělá z Atlasu mraků alespoň zábavnou podívanou. Dokud trvá, na konci po ní příliš nezbude.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.