Již za měsíc představí americký režisér Martin Scorsese, naposledy autor kasovního trháku Vlk z Wall Street, svůj nejnovější snímek.

Tentokrát půjde o dokumentární film nazvaný A 50 Year Argument, jenž vypráví o vlivu a dopadu amerického časopisu The New York Review of Books. Ten bývá označován za poloměsíčník, vychází totiž zhruba dvacetkrát do roka.

Pracovní sestřih filmu Scorsese pouštěl již na letošním Berlinale. Teprve v červnu však definitivní podobu filmu uvede ve světové premiéře na anglickém festivalu dokumentárních filmů Sheffield Doc/Fest, informovala BBC.

Snímek historii časopisu sleduje od jeho zrodu v roce 1963, kdy vznikl díky tiskařské stávce, jež kromě New York Times odstavila šestery další noviny, až do současnosti. Scorsese navíc režii filmu v několika scénách přenechal Davidu Tedeschimu, který mu v minulosti dělal střihače dokumentů o Rolling Stones či naposledy o členovi Beatles Georgi Harrisonovi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.