Snímek afrických uprchlíků, kteří v noci na břehu města Džibuti zvedají mobilní telefony, aby zachytili telefonní signál, je vítězem World Press Photo 2013. Hlavní cenu 57. ročníku prestižní fotografické soutěže vyhrál Američan John Stanmeyer.

Češka Jana Ašenbrennerová získala čestné ocenění v kategorii každodenní život za snímek skupiny Afričanů. Ašenbrennerová působí jako volná fotografka, žije v San Francisku, kde také po pražské FAMU studovala fotožurnalistiku.

Ve svých reportážích se věnuje především menšinám, ženám a náboženským tématům. V poslední době často fotografuje v Africe, za sérii snímků o prevenci cholery v Kongu dostala loni ocenění v rámci soutěže Czech Press Photo. Rok předtím získala ve stejné soutěži hned dvě třetí místa - v kategorii Sport a Portrét. Má na kontě několik významných mezinárodních ocenění, její soubor z recyklace námořních lodí v Bangladéši byl publikován na blogu CNN.