Podle žebříčku J&T Banka Art Index je Jiří Kovanda zdaleka nejvýznamnějším českým umělcem narozeným ve druhé polovině dvacátého století. Od roku 2006 vystavuje stejně často v Paříži jako v Praze. Významnější projekty je však zvyklý realizovat především ve spolupráci s galerijními institucemi ve světových metropolích.

Je to také případ výstavy Jiří Kovanda proti zbytku světa, která objela pět evropských měst a teprve osm let po své premiéře je nyní k vidění v pražském Domě fotografie.

Galerie hlavního města Prahy je tak v metropoli první institucí, která hostí významnější přehlídku tohoto klíčového českého konceptualisty.

Podle Kovandy to vypovídá o fungování institucí a výstavních možnostech v Česku. "Je pravda, že první impulzy pro uspořádání výstav byly na začátku intenzivnější ze zahraničí než odsud," řekl HN jednašedesátiletý umělec, jehož dílo veřejnost a světové galerie začaly plně objevovat až po roce 2000.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.