Víkendový festival United Islands of Prague, jenž byl zároveň oslavou konce našeho předsednictví EU, přilákal podle pořadatelů čtyřicet tisíc lidí. Programy na pražských ostrovech, podle nichž dostal festival název, stejně jako v klubech, byly pro návštěvníky zdrama.  

"V noci na dnešek jsme dělali maximum proto, aby Praha ráno byla stejně krásná jako ostatní nedělní rána. Abychom nezklamali Pražany, kteří jsou ochotni snést jednou za rok trochu hluku a nepohodlí," napsali pořadatelé na webové stránky. Zároveň ujišťují, že začínají připravovat příští ročník.

"Byli jste skvělé publikum. Zvídavé - měli jste chuť objevovat a soudě podle vašich reakcí - také jste pro sebe objevili hudební novinky. Vytrvalé - nachodili jste spousty kilometrů. Bylo vás všude plno, pod žádným pódiem nezývala prázdnota, potkávali jsme vás ještě uprostřed noci mezi hudebními kluby," posílají "Ostrovy" svým návštěvníkům, kteří byli slušní a tolerantní. "Žádné konflikty, žádný vandalismus, žádní opilci - pokud se výjimečně objevili, nebyli to návštěvníci festivalu, ale paraziti, kteří by se opili i bez něj," konstatuje festival.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist