Bebarová ocenění získala za roli Laury ve filmu V odborné péči, Dlouhý cenu dostal za roli Johna Adamse ve snímku John Adams.

Dabing snímku John Adams obdržel také Cenu FITESu (Filmového a televizního svazu) a Media Master za mimořádné dabingové zpracování hodnotného audiovizuálního díla.

Cenu FITESu za celoživotní mimořádnou dabingovou tvorbu dnes převzala překladatelka a režisérka Věra Barešová. Stejně jako v předchozích letech Herecká asociace udělilo několik Cen za celoživotní mistrovství v dabingu, které letos připadly Aťce Janouškové, Evě Jirouškové, Jiřímu Duškovi a Jiřímu Brožovi.

Ceny za nejlepší dabing se v Přelouči udělují od roku 1995, v nultém ročníku o rok dříve byl in memoriam oceněn i sám František Filipovský.


Ocenění má zlepšit kvalitu a prestiž českého dabingu a mělo by být stimulem pro práci všech, kdo se na této umělecké disciplíně podílejí. Návrhy na udělení cen mohou podávat vyhlašovatelé, porotci, kritici, producenti a distributoři. Každoročně porota vybírá z několika desítek titulů, které měly v uplynulém ročním období premiéru v kinech a televizi.