Americká devatenáctiletá zpěvačka Taylor Swift převzala podle očekávání několik cen Country Music Awards (CMA), které se v Nashvillu v Tennessee udělují za nejlepší počin v country muzice.

Zřejmě právě tento fakt byl i příčinou vzrůstu sledovanosti přímého přenosu ceremoniálu televizní stanicí ABC na nejvyšší úroveň za poslední čtyři roky.

Další teenager-hvězda

Swift, která je považována za další hvězdu teenagerských zpěvaček, převzala ve středu ocenění nejlepší umělec roku a nejlepší ženská zpěvačka roku.

Jako nejlepší hudební video roku byla oceněna její skladba Love Story, nejlepším albem roku se stal její titul Fearless.

Taylor Swift je nejmladším americkým interpretem v dějinách, který kdy získal nejžádanější titul nejlepší umělec roku při udělování Country Music Awards, píše agentura Reuters.

Podle předběžných výsledků sledovalo tříhodinové předávání cen na televizní obrazovce 16,8 milionu diváků, což je téměř o milion více než loni. Je to nejlepší skóre od roku 2005, kdy se dívalo 17,7 milionu lidí.

Největší sledovanost mělo předávání CMA v roce 1978, kdy bylo u televize 36 milionů diváků. Tehdy se stala nejlepším umělcem roku Dolly Partonová.