Skotský režisér Danny Boyle, který dostal loni Oscara za film Milionář z chatrče, se vrací po 15 letech k divadlu. Na scéně londýnského Národního divadla uvede v příští sezóně adaptaci slavného románu Mary Shelley Frankenstein.

Ředitel divadla Nicholas Hytner oznámil, že Boyle se divadelní režie ujme po 15 letech u filmu. Boyle režíroval v londýnském divadle Royal Court stejně jako v Royal Shakespeare Company do doby, než se v roce 1996 proslavil snímkem Trainspotting.

Boyleova filmová kariéra zatím vyvrcholila úspěchem Milionáře z chatrče a získáním Oscarů. Natočil ale i hororovou sci-fi 28 dní poté, která by mu mohla podle britských kritiků posloužit jako průprava k adaptaci jednoho z nejslavnějších hororů světové literatury.

Podle Hytnera ale Boyle mluvil o přání uvést v divadle Frankensteina už před osmi lety a nyní se k tomu odhodlal. "Řekl, že se vrací k divadlu poté, co ho rozptylovalo 15 let filmování," dodal ředitel divadla, které Boylova Frankensteina uvede buď na podzim, nebo začátkem příštího roku.

Boyle se rozhodl pro novou adaptaci britského dramatika Nicka Deara. Podle Hytnera půjde o "velkou produkci, která bude divadelně i vizuálně velmi ambiciózní".