Nejnovější z knih o boji s upíry nazvaná Abraham Lincoln: Vampire Hunter (Abraham Lincoln: Lovec upírů) od Setha Grahama-Smithe se dostala do rukou amerických čtenářů teprve v úterý 2. března.

Producentská dvojice Tim Burton a Timur Bekmambetov již oznámila, že má zájem o její zfilmování.

Videupoutávka na knihu názorně představuje hlavní dějovou linii fiktivního příběhu o americkém prezidentovi Abrahamu Lincolnovi. Zde je vykreslen jako zdatný lovec upírů, který bojuje s nemrtvými, protože mu jeden z nich v dětství zavraždil matku.

Podle autorovy fantazie upíři a jim podobné bytosti pomáhali budovat minulou a mnohdy i současnou tvář Ameriky.

Burton, jehož zpracování literární klasiky Alenka v Říši divů právě vstupuje do kin, už s Bekmambetovem spolupracoval při produkci animovaného filmu 9. Scénář plánovaného snímku o upírech napíše prý sám losangeleský spisovatel.Grahame-Smith debutoval roce 2005 knihou o historii pornografie. V minulém roce podobně „překvapil“ románem Pýcha a předsudek a zombies, kde hrdinka Elizabeth ovládá kung-fu a její kamarádka Charlotte má chuť na lidské mozky. V květnu vyjde u nakladatelství Del Rey komiksové zpracování a film připravuje režisér Tří králů David O. Russell.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist