Výpravný fantasy velkofilm Hobit, vycházející ze stejnojmenného románu britského spisovatele J. R. R. Tolkiena, se začne natáčet letos v červenci na Novém Zélandu. Informoval o tom včera zpravodajský server BBC.

Dlouho očekávaný dvoudílný snímek podle Tolkienovy knihy Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky režíruje mexický režisér Guillermo del Toro, který stojí za filmy, jako jsou oscarový Faunův labyrint nebo adaptace komiksů Hellboy a Blade.

Producentem Hobita je režisér Peter Jackson, který natočil trilogii Pán prstenů. Její třetí díl Návrat krále získal v roce 2004 jedenáct Oscarů.

Proslulý "tolkienovský vykladač" Jackson si přitom režiséra del Tora zvolil sám - právě kvůli jeho práci na předchozích filmech, které se vyznačovaly osobitou, snovou poetikou i netradičním výtvarným zpracováním.

"Je to můj splněný sen," řekl již dříve Guillermo del Toro.

Adaptace Hobita se v současné době nachází ve stadiu přípravných prací na natáčení. Britský herec Ian McKellen, jenž stejně jako v Pánovi prstenů ztvární i tentokrát roli čaroděje Gandalfa, serveru BBC řekl, že v Los Angeles, Londýně a New Yorku probíhají v současné době rozsáhlé herecké castingy.

Už nyní se mluví o tom, že by se měli do svých fantasy rolí vrátiti i další herci z Pána prstenů, například královnu Elfů Galadriel by v Hobitovi měla hrát Cate Blanchettová, Elronda zřejmě opět ztvární Hugo Weaving .

Podle Iana McKellena se počítá s tím, že natáčení obou dílů Hobita potrvá přes rok. První film by se měl v kině objevit nejdříve v roce 2012.

Del Toro se prý zatím přestěhoval do novozélandské metropole Wellingtonu, aby měl blízko k Jacksonovi a jeho manželce Fran Walshové, jež se na produkci snímku podílí. Na scénáři se údajně stále pracuje.

Studio New Line Cinema uvedlo, že první díl filmu bude v podstatě doslovnou adaptací románu Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, jenž chronologicky předchází trilogii Pán prstenů. Mezi oběma příbehy uběhlo šedesát let, které odvypráví druhý snímek s originálním scénářem.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist