Shrek opět nezklamal. Čtvrtý, závěrečný díl animované komedie o zeleném zlobrovi, jeho milé Fioně, poťouchlém Oslíkovi a mušketýrském Kocourovi v botách už má na kontě přes čtvrt miliardy dolarů a  vede návštěvnost severoamerických kin i třetí týden po svém uvedení.

Uvedlo to internetové vydání prestižního magazínu Variety.

Snímek Shrek 4Ever After, který do českých kin vstoupí 15. července pod distribučním titulem Shrek 4: Zvonec a konec, vydělal v USA jen za uplynulý víkend 25,3 milionu dolarů.

Pro produkční společnosti DreamWorks Animation je fakt, že se film už tři týdny drží v čele žebříčku, vítanou zprávou - první víkend po uvedení do kin totiž snímek vydělal méně, než se očekávalo. Podle Anne Globeové z DreamWorks stojí za úspěchem Shreka fakt, že jde o film, na který chodí celé rodiny.

Daří se i dalším filmovým novinkám, které vycházejí z úspěšných licencí. Sex ve městě 2, módní komedie vycházející z úspěšného seriálu HBO, za jediný týden od světové premiéry v kinech vynesla už 165 milionů dolarů - i přes nepříznivé recenze nový příběh Carrie Bradshawové podržely skalní fanynky po celém světě.

I přes omezenou přístupnost a zaměření na úzkou diváckou skupinu tak snímek z produkce Warner Bros vzbuzuje v producentech naděje, že zopakuje triumf prvního filmu, celovečerního Sex ve městě z roku 2008. Ten vydělal přes 400 milionů dolarů.

Dokonce vůbec nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu se Sex ve městě 2 stal v Česku, kam vstoupil minulý čtvrtek: novinka se Sarah Jessicou Parkerovou v hlavní roli během byla prvního víkendu na několika místech České republiky už předem beznadějně vyprodána, informovala česká Unie filmových distributorů.

Jen za víkend vidělo nový příběh Carrie, Mirandy, Charlotty a Samanthy přes 30 tisíc českých fanynek, které za vstupné zaplatily přes čtyři miliony korun.

Daří se i adaptaci počítačové hry Princ z Persie: Písky času. Akční fantasy s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli má na kontě za dva týdny od premiéry zatím 215 milionů dolarů, v Česku jí patří druhá příčka.