Současný představitel Jamese Bonda, britský herec Daniel Craig, si zahraje v americkém remaku filmu Muži, kteří nenávidí ženy. Informoval o tom Hollywood Reporter.

Anglickou verzi bude režírovat David Fincher podle scénáře Stevea Zailliana a produkce filmu pro Sony Pictures se ujal Scott Rudin. Snímek se má dostat do kin v roce 2012, ale už nyní se uvažuje o natočení anglických verzí zbylých dvou dílů Larssonovy trilogie Milénium.

Původní adaptaci stejnojmenného kriminálního románu švédského autora Stiga Larssona v roce 2009 natočil ve švédštině režisér Niels Arden Oplev, stejně jako další dva filmy na motivy trilogie: Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda.

Jeho snímek Muži, kteří nenávidí ženy mohou vidět diváci i v českých kinech.

Švédský novinář Larsson stihl do své smrti v roce 2004 napsat jen tři detektivní příběhy o novináři Mikaelu Blomkvistovi a svéhlavé Lisbeth Salanderové.

Všechny vyšly až po jeho smrti - Muži, kteří nenávidí ženy (Män som hatar kvinnor, 2005), Dívka, která si hrála s ohněm (Flickan som lekte med elden, 2006) a Ztracené vzdušné zámky (Luftslottet som sprängdes, 2007). Spekuluje se o tom, že plánoval napsat dalších šest románů.