Ministr kultury Jiří Besser s okamžitou platností odvolal ředitele Národního technického muzea (NTM) Horymíra Kubíčka. Důvodem je nesprávné zacházení s veřejnými prostředky.

Kubíček údajně fakturoval muzeu honoráře, na které neměl nárok, sdělil ČTK ministrův tajemník Stanislav Brunclík.

"Máme vážná podezření, že se v muzeu nenakládalo s veřejnými prostředky tak, jak by se s nimi nakládat mělo," řekl Brunclík.

Dodal, že v současné době v NTM probíhá interní audit, který doprovází zástupci organizace Transparency International. Od pondělí by měl v NTM nastoupit externí forenzní audit renomované auditorské společnosti.

Vedení muzea převzal statutární zástupce ředitele Oldřich Rambousek, který instituci povede do doby jmenování nového ředitele nebo pravděpodobněji výběrového řízení na jeho místo.

Horymíra Kubíčka jmenoval bývalý ministr kultury Václav Jehlička do funkce generálního ředitele Národního technického muzea v Praze 1. června 2007. Do té doby pracoval Kubíček jako vedoucí odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu kraje Vysočina.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist