Nejúspěšnější animovaná figura poslední doby, zelený zlobr Shrek, se opět vrací ke svým fanouškům. Po čtyřech celovečerních filmech, z nichž ten poslední, uvedený letos v létě, už má na kontě přes 708 milionů dolarů, se teď tvůrci oblíbené postavičky soustředí na televizní produkci.

Už před časem vyrobili půlhodinový vánoční speciál Shrek the Halls (televize Nova jej později uvedla pod českým titulem Shrekovy první Vánoce).
 
A teď je jasné, že svátečních televizních filmů se Shrekem bude přibývat: tvůrci v čele s herecem Mikem Myersem, který titulní postavu dabuje, potvrdili, že už letos na Dušičky bude na americké stanici NBC uvedena další zbrusu nová půlhodinová epizoda. Film nazvaný Scared Shrekless je  speciálem inspirovaným svátkem Halloween.

"Nový film představuje skvělou příležitost připomenout Shreka, Oslíka a další postavičky, a zároveň nabídnout fanouškům další porci oblíbených shrekovských gagů, které baví všechny generace," uvedla Angela Bromstad, šéfka zábavy stanice NBC.
 
Podle zpravodajského serveru BBC News v chystaném halloweenském speciálu nebude chybět žádná z populárních postaviček. Synopsi tvoří strašidelný příběh, v němž se Shrek, Fiona, Oslík, Kocour v botách, Perníček a další přátelé vypraví na osobitou "bojovku". Navštíví zříceninu hradu zlotřilého padoucha Lorda Farquaada, známého z úplně prvního filmu série z roku 2001. V ponurém hradě si pak hrdinové navzájem vyprávějí strašidelné historky.
 
Halloweenský speciál Shreka má ve vysílání přímo konkurovat podobně koncipovaným "Speciálním čarodějnickým dílům" populárního seriálu Simpsonovi. Ty v Americe už jednadvacet let v hlavním vysílacím čase vysílá stanice Fox.