Americký režisér James Cameron natočí dvě pokračování filmového trháku Avatar. Produkční práce na obou filmech by měly začít koncem příštího roku, další Avatar by se v kinech měl objevit v prosinci 2014.

Podle studia Cameron nyní začíná pracovat na scénářích, zatím se ale nerozhodl, zda je bude natáčet současně. Souběžná výroba obou filmů by přitom byla pro producenty levnější.

Žádné z plánovaných pokračování zatím nemá název a není jasné, co bude jejich hlavním motivem. Australský tisk nicméně v září oznámil, že by se druhý díl Avatara měl odehrávat v mořích mimozemského měsíce Pandora.

Cameron si už údajně najal australské inženýry, aby mu sestrojili hlubokomořskou ponorku s 3D kamerami. S nimi by režisér mohl natočit unikátní podmořské záběry pro pozdější využití ve filmu.

Zato u třetího filmu s Batmanem je jasný rok premiéry a nyní i jeho název. Snímek The Dark Knight Rises (Temný rytíř povstává) natočí režisér předešlých dílů Christopher Nolan bez 3D technologie, jejíž použití ve velkém inspiroval právě Cameronův Avatar.

Čtyřicetiletý Nolan chce zůstat věrný atmosféře předešlých dílů Batman začíná (2005) a Temný rytíř (2008). Stejně jako v minulosti drží jméno nového padoucha v tajnosti.

Roli ve filmu získal Tom Hardy (Počátek, Bronson), kterého fanoušci pasují na některého ze zavalitějších nepřátel, než byl Joker v podání Heatha Ledgera nebo Hádankář, kterého Nolan sám vyloučil.

Poslední díl volné trilogie vstoupí do kin 20. července 2012.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist