Příznivci zpěvačky Hany Hegerové si koupili již 29 tisíc kusů jejího nového alba Mlýnské kolo v srdci mém, které vyšlo před devíti týdny. Nahrávka, jež vyšla bezmála čtvrtstoletí po jejím předchozím studiovém albu Potměšilý host, tak již má nárok na získání dvou platinových desek. Toto ocenění se podle pravidel české pobočky Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) domácím interpretům uděluje za 12 tisíc prodaných nosičů. Oznámil to Vladan Drvota ze Supraphonu, který album vydal.

Zlatou desku za šest tisíc prodaných alb si Hegerová odnesla již v polovině října ze křtu alba, na které nazpívala písně slavných francouzských šansoniérů Moustakiho, Gainsbourga, Barbary, Legranda či Ferreho.

Texty k písním napsali Jiřina Fikejzová, Pavel Vrba, Jiří Dědeček, Jan Jiráň, Ľubomír Feldek, Pavel Kopta, Pavel Cmíral a Eva Janovcová. Valčík Stará píseň otextoval Jaromír Nohavica a spolu s Hegerovou ho i zazpíval. Producentem desky byl klavírista a skladatel Petr Malásek, s jehož kapelou zpěvačka dlouhodobě vystupuje.

Hegerová ve středu zveřejnila termíny svých příštích vystoupení. Zpěvačka se letos svým příznivcům představí ještě na třech koncertech, v neděli v Hradci Králové, potom 16. a 19. prosince v pražském Divadle Kalich, které je její domácí scénou.

V lednu příštího roku Hegerová vystoupí opět v Kalichu a dále v Jihlavě a Plzni; v únoru v Příbrami a Kolíně.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist