Nejvýnosnější koncertní turné uskutečnila v roce 2010 americká rocková skupina Bon Jovi. Podle hodnocení amerického hudebního magazínu Pollstar za vstupenky na koncerty turné The Circle show utržila 201,1 milionu dolarů (3,8 miliardy korun). Druhé místo obsadila australská rocková skupina AC/DC, která vydělala na koncertech 177 milionů dolarů.

Britská skupina U2, která loni v tomto žebříčku vedla, se letos ocitla na třetím místě s výdělkem 160 milionů dolarů. První pětici uzavírá Lady Gaga a skupina Metallica.

Lady Gaga, známá svým výstředním oblečením, na vstupném vydělala 133,6 milionu dolarů. Ale zpěvačka s tváří pokrového hráče pracovala mnohem usilovněji než mnohý jiný hudebník z první desítky. Odehrála 138 koncertů, uvádí Pollstar.

Na rozdíl od ní Bon Jovi vystoupil na 80 koncertech, skupina AC/DC uskutečnila 40 vystoupení a U2 jen 32.

Šesté místo v žebříčku obsadilo turné Michaela Bublea s výdělkem 104,2 milionu dolarů. Následuje výchovná rodinná show Walking with Dinosaurs s 104,1 milionu dolarů a po nich Paul McCartney, za jehož koncerty zaplatili fanoušci 93 milionů dolarů.

Devátí se umístili Eagles s 92,3 milionu dolarů za prodané lístky a desítku uzavírá bývalý frontman skupiny Pink Floyd Roger Waters s výdělkem 89,5 milionu dolarů.