Do nominací na americké hudební ceny Grammy pronikl Český národní symfonický orchestr. Ve středu to oznámil jeho mluvčí Otakar Svoboda.

Pražský orchestr ale není nominován přímo, pouze se podílel na nahrávání desky I Dreamed A Dream zpěvačky Susan Boyleové, nedávného objevu britské talentové televizní soutěže. Její nahrávka je nominována v kategorii Nejlepší vokální popové album. Boyleové konkurují desky zpěváků Justina Biebera, Lady Gaga, Johna Mayera a Katy Perry. Grammy budou vyhlášeny 13. února.

Český národní symfonický orchestr nahrál podle Svobody ve svém studiu v pražské Hostivaři orchestrální části k šesti písním desky I Dreamed A Dream, ale například rytmiku natáčeli jiní hudebníci ve Švédsku.

Hostivařské studio orchestru přitahuje významné světové hudební a filmové produkce. V prosinci tu například s Českým národním symfonickým orchestrem natáčel hudbu pro italský televizní film proslulý skladatel Ennio Morricone. Český národní symfonický orchestr v minulosti doprovázel rovněž italského tenoristu Andreu Bocelliho na jeho světovém turné.

Šéfdirigentem orchestru, známého také jako pořadatele festivalu Prague Proms, je od roku 2007 Libor Pešek.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist