Romány, povídky i eseje francouzského autora českého původu Milana Kundery vyjdou 24. března ve dvou svazcích v edici Plejáda (La Pléiade) nakladatelství Gallimard. Ta je jakousi knihovnou klasiků, byla zde publikována sebraná díla Francoise Rabelaise, Honoré de Balzaca či Marcela Prousta.

Milan Kundera je teprve čtrnáctým literátem, jenž zažívá pocit autora, jehož texty se objevují v této edici. Ostatním spisovatelům bylo jejich sebrané dílo vydáno až posmrtně.

Autor Žertu či Směšných lásek je navíc v tomto seznamu „žijících klasiků“ vedle Juliena Greena a Eugéna Ionesca teprve třetím exulantem, který přijal francouzštinu za svůj jazyk. Ve svazcích Plejády jsou v autorizovaném překladu jak jeho česky psané romány a eseje, tak ty pozdější, psané francouzsky.

Milan Kundera je kmenovým autorem pařížského nakladatelství Gallimard, které vydává zároveň edici Plejáda. O zařazení do prestižní řady rozhoduje samotný majitel nakladatelství, přičemž ediční rada má poradní hlas.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist