Americký režisér, herec a klarinetista Woody Allen se poprvé objeví ve francouzském filmu. O víkendu vyhradil v Paříži hodinu ze svého pobytu pro natáčení scény, v níž hraje sám sebe, informoval francouzský list Le Parisien Dimanche.

Allen do francouzské metropole zamířil především kvůli sobotnímu koncertu své skupiny The New Orleans Jazz Band. Souhlasil však s tím, že v sobotu mezi 16. a 17. hodinou bude k dispozici štábu filmu Paris Manhattan, který vzniká pod režisérskou taktovkou Sophie Leloucheové, dcery populárního filmaře Clauda Lelouche. V hlavních rolích se objeví zpěvák Patrick Bruel a herečka Alice Taglioniová.

Allen je ve snímku idolem "krásné neprovdané lékárnice" (Taglioniová), která cituje repliky z filmů newyorského neurotika, nabízí svým zákazníkům DVD s jeho filmy místo léků a slyší hlasy z kultovních scén. Mladá žena nakonec svůj idol potkává před luxusním pařížským hotelem Plaza Athénée nedaleko Champs Elysées.

Snímek má být hotov v červnu a francouzskou premiéru by si měl mít koncem roku. Woody Allen se v něm před kamerou objeví po několikaleté odmlce. Naposledy si zahrál v roce 2006 ve vlastním snímku Sólokapr.

V Paříži Allen loni v létě natáčel snímek Midnight in Paris (Půlnoc v Paříži), který má 11. května zahájit mezinárodní filmový festival v Cannes. Epizodní roli průvodkyně v Rodinově muzeu v něm má francouzská první dáma Carla Bruniová-Sarkozyová.

Související