Do své jubilejní, dvacáté sezony vstoupí Dejvické divadlo v Praze 12. září inscenací komedie na motivy klasického špionážního filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935 s názvem 39 stupňů, kterou tu nastudoval filmař David Ondříček.

O týden později začnou zkoušky nové inscenace, k níž umělecký šéf dejvické scény Miroslav Krobot přizval slovenského režiséra Michala Vajdičku.

"Touto novinkou bude Čechovův Racek v překladu Leoše Suchařípy. Vajdička si do Prahy přiveze celý tvůrčí tým, k němuž patří dramaturg Daniel Majling, autor scény Pavol Andraško a výtvarník kostýmů Milan Čorba. Premiéra Racka bude 2. prosince," informují internetové stránky Dejvického divadla.

Jeho diváci se už mohli s Vajdičkovou tvorbou seznámit v roce 2009 při hostování Státního divadla Košice, jehož členové uvedli v jeho režii hru Martina McDonagha Kráska z Leenane.

Dejvičtí se 18. a 19. září zúčastní plzeňského festivalu Divadlo, kde uvedou úspěšnou inscenaci hry Patricka Marbera nazvané Dealer´s Choice, kterou tu připravil režisér Jiří Pokorný s karbanickým podtitulem Kdo rozdává, rozhodne.

Nadcházející sezona bude pro Dejvické divadlo jubilejní – první akcí, která to připomene, bude podle ředitelky této scény Evy Kejkrtové Měřičkové v březnu 2012 předávání prestižních Cen Alfréda Radoka.

39 stupňů, Dejvické divadlo - trailer

Tato scéna je bude hostit jakožto úřadující vítěz tří kategorií této ankety divadelních odborníků. Hlavní oslavy budou následovat na podzim příštího roku, kdy vyjde fotografická publikace o dvou desítkách dejvických sezon.

V současné době má Dejvické divadlo v repertoáru jedenáct inscenací. Už 12. září bude v divadelní kavárně zahájena výstava fotografií Aleše Výborného, jehož do blízkosti této scény přivedl jeho kamarád Ivan Trojan. Vystaví některé portréty hereckých osobností, ale i dokumentární snímky.

Vybral do ní také fotografie ze zájezdu do Argentiny, kde soubor v roce 2009 hostoval na mezinárodním divadelním festivalu s představením Černá díra. Posledním příspěvkem mají být čerstvé snímky ze zájezdu do Tampere z letošního srpna. Výstava potrvá do konce října.

39 stupňů, Dejvické divadlo - trailer

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist