Příští filmové Mission: Impossible - Ghost protocol bude tak výrazně spojené s velkoformátovými kiny IMAX, že právě jejich diváci film shlédnou jako první.

Pokračování příběhu Ethana Hunta bude mít v ČR premiéru 15. prosince, slavnostní předpremiéra se na Floře uskuteční už ve středu čtrnáctého. Vee Spojených státech se snímek začne promítat až o den později, výhradně ve formátu IMAX.

"Na hlavním filmovém trhu v Americe je spojení očekávaného hitu s kiny IMAX nejvýraznější," řekl Lukáš Vedral ze společnosti Pragency.

"Na jejich obří plátna tam Mission: Impossible vstoupí 16. prosince, zatímco do všech ostatních kin ve Spojených státech vtrhne Tom Cruise až o pět dní později, těsně před Vánocemi 21. prosince," uvedl Vedral.

Režisér filmu Brad Bird v rozhovoru s Los Angeles Times uvedl, že aby se film dostatečně předvedl, musel jej udělat jej ve velkém, tedy s nejlepším možným obrazem a zvukem.

Plných třicet minut obsahuje scény, které se natáčely na speciální kamery IMAX. Během těchto sekvencí se výrazně rozšíří filmový obraz, který v tu chvíli vyplní v kinech IMAX celé plátno a nabídne divákům lepší zážitek z akčních a dramatických scén.

Jednou z nich bude například scéna, ve které Tom Cruise v roli Ethana Hunta slézá nejvyšší budovu světa v Dubaji Burdž Chalífa o výšce 828 metrů.

Speciální IMAX kamery používali tvůrci čtvrté Mission: Impossible i během natáčení v Praze v srpnu a září loňského roku. Pražské kino IMAX sehrálo v té době důležitou úlohu; v utajení se zde totiž uskutečnila pracovní projekce materiálů pořízeného právě na speciální kamery pro velký formát.

Jeden z největších hitmakerů v Hollywoodu Tom Cruise, který je zároveň producentem snímku, natáčel v Praze v atraktivních lokalitách. Mimo jiné na Pražském hradě, v Haštalské a Kozí ulici, na Vyšehradě i v bývalé bubenečské čističce odpadních vod.

Ve filmu se vedle něj objeví například Jeremy Renner, Michael Nyqvist, hrdina kultovního seriálu Ztraceni Josh Holloway a ruský herec Vladimir Maškov.

Související