Po úspěchu písně Půlnoční chystá zpěvák Václav Neckář celou desku se skupinou Umakart. Po boku Jaromíra Švejdíka, Jana P. Muchowa nebo Dušana Neuwertha se tak Neckář vrátí do studia po šesti letech, informovala ČTK.

"Už když jsme se scházeli nad skladbou Půlnoční, tak nám Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth nabídli své další písně. Po úspěchu Půlnoční je spolupráce tak nějak automatická a už na tom pracujeme. V lednu bychom měli začít točit a na jaře by měla být nahrávka hotová, ale záleží na tom, jak se nám to povede," uvedl Václavův bratr a spoluhráč Jan Neckář.

Podle něj se bude jednat o komornější autorskou desku Švejdíka a Neuwertha, na které se budou podílet další hudebníci. Mezi členy Umakart se počítají dále klávesista Jiří Hradil, člen skupin Chorchester a Tata Bojs, a bubeník Tomáš Neuwerth z kopřivnické kapely Nierika.

Zájem o vystoupení Neckářovy kapely Bacily je prý výjimečný, a to navzdory zdravotním potížím, které zpěvák měl na začátku března. V uplynulém roce přesto vydal autobiografii Cesta do mé pamětí a nové album svých hitů Život. Neckář se stále zotravuje z mozkové mrtvice, která ho zasáhla v roce 2002 a mimo jiné jej donutila sledovat text na čtecím zařízení nebo plynně mluvit.

Píseň Půlnoční z filmu Alois Nebel v podání osmašedesátiletého Václava Neckáře je považována za jednu z největších událostí právě končícího roku v tuzemské populární hudbě. Skladba k snímku debutujícího režiséra Tomáše Luňáka již dva měsíce patří k nejhranějším rozhlasovým písním, podle posledních údajů Mezinárodní federace hudebního průmyslu ČR byla na druhém místě za vedoucím hitem Bruna Marse Merry You a před skladbou Set Fire To The Rain úspěšné britské zpěvačky Adele.

"Ta píseň je bezvadná a přišla v pravý čas. Je to zásluha autorů, ale také úspěch celé produkce filmu Alois Nebel a autorů klipu, a pak si myslím, že úspěch podpořil internet. To je něco, na co jsme nebyli zvyklí a s čím jsme nepočítali," řekl Jan Neckář.

Videoklip natáčený v secesních prostorách Hlavního nádraží v Praze, jehož počet zhlédnutí se blíží k číslu 1,8 milionu, vychází z filmové adaptace komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99. Na jeho motivy vytvořil režisér Luňák složitou animační technologií - rotoskopií, při níž se nejprve nasnímají scény se skutečnými herci, a poté je filmaři zpracují do animované podoby.

externí video - píseň Půlnoční Václava Neckáře a Umakartu

Alois Nebel - Půlnoční

Alois Nebel - Půlnoční

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist