Na Miloše Formana mám dvě vzpomínky spojené s filmy Jana Švankmajera, které jsem produkoval.
Ta první se váže k filmu Něco z Alenky z roku 1988, s nímž jsme byli v Berlíně a s nímž později Jan Švankmajer odjel do Spojených států, kde ho Miloš Forman, který má Švankmajerovy filmy rád, na konci osmdesátých let velmi propagoval.
Vymyslel pro ten film vynikající slogan "Luis Bunuel + Walt Disney = Jan Švankmajer".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





