Orchestr, jako je Filharmonie Brno, potřebuje odpovídající sál – a opravdová koncertní síň pro symfonické programy v jihomoravské metropoli ještě stále není. Šéfdirigent tělesa Aleksandar Marković to zmínil v souvislosti se svým hostováním v pražském Rudolfinu, obecně považovaném za vynikající sál – i když je známo, že i Praha by potřebovala větší a modernější prostor.

Hovoří se o tom opakovaně, nicméně konkrétní představy a možnosti jsou oproti Brnu mnohem mlhavější. Plány na postavení koncertního sálu ovšem i na jihu Moravy zůstávají z finančních důvodů nadále bez aktuálního výhledu na uskutečnění.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se