Britského tenoristu Marka Padmorea čeká v Praze stylový debut: pěvecký recitál na Pražském jaru absolvuje se svým oblíbeným doprovazečem, klavíristou Paulem Lewisem.
Společně už získali příznivé ohlasy od kritiky za nedávné nahrávky Schubertových písní, nemluvě o ceně Gramophone za Zimní cestu z roku 2009.
V pátek budou v Rudolfinu hrát Schubertův cyklus Labutí píseň vedle náročného beethovenského programu, jenž zahrne i písňový cyklus Vzdálené milé.
Dvaapadesátiletý Padmore, ve světě klasické hudby ještě stále vycházející hvězda, bude v Praze dál rozvíjet svůj reportoár i styl. "Hudba to bude radostná a melancholická, mocná a hrozivá zároveň," řekl HN Padmore.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












