Britského tenoristu Marka Padmorea čeká v Praze stylový debut: pěvecký recitál na Pražském jaru absolvuje se svým oblíbeným doprovazečem, klavíristou Paulem Lewisem.

Společně už získali příznivé ohlasy od kritiky za nedávné nahrávky Schubertových písní, nemluvě o ceně Gramophone za Zimní cestu z roku 2009.

V pátek budou v Rudolfinu hrát Schubertův cyklus Labutí píseň vedle náročného beethovenského programu, jenž zahrne i písňový cyklus Vzdálené milé.

Dvaapadesátiletý Padmore, ve světě klasické hudby ještě stále vycházející hvězda, bude v Praze dál rozvíjet svůj reportoár i styl. "Hudba to bude radostná a melancholická, mocná a hrozivá zároveň," řekl HN Padmore.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se