Už je to více než rok, co Filadelfský symfonický orchestr ohlásil bankrot.
Krok, ve světě klasické hudby a pro natolik prestižní těleso zcela nevídaný, se tehdy kvůli nesplaceným úvěrům zdál již neodkladný. Než se věci ujal konkurzní soud, symfonici měli již deficit 14,5 milionu dolarů a další dluhy jim rychle nabíhaly.
Podle dnešního vydání deníku New York Times by se k vyrovnanému rozpočtu měli vrátit až v roce 2018, a to má navíc orchestr mimořádně optimistické vyhlídky například v oboru fundraisingu. Nyní konkurznímu soudci Ericu L. Frankovi ve Philadelphii předložil plán na reorganizaci. Musí jej však ještě schválit soud a věřitelé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












