Už je to více než rok, co Filadelfský symfonický orchestr ohlásil bankrot.

Krok, ve světě klasické hudby a pro natolik prestižní těleso zcela nevídaný, se tehdy kvůli nesplaceným úvěrům zdál již neodkladný. Než se věci ujal konkurzní soud, symfonici měli již deficit 14,5 milionu dolarů a další dluhy jim rychle nabíhaly.

Podle dnešního vydání deníku New York Times by se k vyrovnanému rozpočtu měli vrátit až v roce 2018, a to má navíc orchestr mimořádně optimistické vyhlídky například v oboru fundraisingu. Nyní konkurznímu soudci Ericu L. Frankovi ve Philadelphii předložil plán na reorganizaci. Musí jej však ještě schválit soud a věřitelé.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se