Ve věku sedmdesáti osmi let v Kalkatě zemřel spisovatel a básník Suníl Gangopádhjáj.

Byl nositelem Ceny indické literární akademie a jedním z nejpublikovanějších bengálských autorů současnosti, jakožto i jedním z nejpodstatnějších v generaci, která přišla po klasikovi Thákurovi. Vydal přes dvě stě titulů, mezi něž patří romány, povídky, básnické sbírky, ale i cestopisy či dětská literatura.

Několik povídek Gangoapádhjáje, který psal výhradně bengálsky, vyšlo v českém překladu Dušana Zbavitele roku 1982 v edici Světová literatura, další pak v Novém Orientu. O šest let později autor osobně navštívil Prahu, kam znovu zavítal letos na veletrhu Svět knihy.

Jedenadvacet jeho povídek se objevilo v samostatném knižním výboru Ohromný svět, který pro vydavatelství ExOriente v roce 2008 připravila a přeložila Hana Preinhaelterová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.