Literární debut Ivany Myškové nazvaný Nícení je pozoruhodný z různých důvodů. Předně ale živě dýchá nezvykle bohatým jazykem a má odvahu. A že, jak se píše na zadní obálce v krátkém textu Alexandry Berkové, "může zklamat polykače příběhů"? No sláva, že má zase jednou někdo tu ambici se na takové zadání vykašlat!

Přitom nejde o žádný text vycucaný z prstu a v záchvatu alfabetického šílenství vydávený do klávesnice. Jeho vznik byl vlastně až nesnesitelně pomalý. Trvalo deset let, než se původně diplomová práce studentky Literární akademie Josefa Škvoreckého, vedená právě spisovatelkou Sašou Berkovou (1949-2008), dostala na pulty knihkupectví.

Mezitím se ze slečny, která přijela do Prahy z Roudnice nad Labem, stala mladá žena, již znají návštěvníci literárních pořadů po republice jako "tu, co běhá s mikrofonem", a poslouchači Českého rozhlasu Vltava jako redaktorku literárních reportáží a rozhovorů.

Přestože autorka na Nícení pilně pracovala, přepisovala a poslouchala rady nejrůznějších prvočtenářů, neztratila se z knihy okouzlující energie, tak typická pro vydařené nebojácné prvotiny.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.