Charakteristickou společnou úklonou, jakou umějí jen oni, zakončili v Rudolfinu členové Pražské komorní filharmonie poslední abonentní koncert své 19. koncertní sezóny. Hostem při něm byl v neděli večer japonský dirigent Tatsuya Shimono a německý trumpetista Matthias Höfs.

První polovina koncertu byla vážná – zazněly dvě kompozice z doby kolem druhé světové války. Toccata e due canzoni od Bohuslava Martinů je závažná, ale v typických harmoniích přehledná a neagresivní. Honeggerova 2. symfonie pro smyčce je proti tomu posluchačsky mnohem náročnější, výrazově konfliktnější a úpornější. Jen v závěru se skladba společně s pozitivně vyznívající písňovou melodií svěřenou trubce silně projasňuje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se