Vůbec poprvé na Pražském jaru ve čtvrtek hostoval Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra. Těleso je nejmladší z trojice tokijských orchestrů vedle slavnějšího NHK Symphony Orchestra a stoleté Tokijské filharmonie – vzniklo v souvislosti s tamní olympiádou, v roce 1965.

Ansámbl se uvedl krátkou efektní předehrou u nás zcela neznámého japonského autora Kosaku Yamady (1886–1965), komponovanou v duchu evropského postromantismu. Sólistkou následujícího Houslového koncertu Antonína Dvořáka pak byla mladá japonská umělkyně s nejlepším světovým školením Sayaka Shoji. Tu bylo v Praze slyšet před lety na festivalu Dvořákova Praha, později hostovala i u České filharmonie.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se