Vůbec poprvé na Pražském jaru ve čtvrtek hostoval Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra. Těleso je nejmladší z trojice tokijských orchestrů vedle slavnějšího NHK Symphony Orchestra a stoleté Tokijské filharmonie – vzniklo v souvislosti s tamní olympiádou, v roce 1965.
Ansámbl se uvedl krátkou efektní předehrou u nás zcela neznámého japonského autora Kosaku Yamady (1886–1965), komponovanou v duchu evropského postromantismu. Sólistkou následujícího Houslového koncertu Antonína Dvořáka pak byla mladá japonská umělkyně s nejlepším světovým školením Sayaka Shoji. Tu bylo v Praze slyšet před lety na festivalu Dvořákova Praha, později hostovala i u České filharmonie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











