Stanové městečko v areálu Rolava poskytne letos při Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech lepší služby než vloni. Bude zde více sprch a měly by odpadnout i problémy s nedostatkem teplé vody. 

Stanové městečko se loni poprvé přesunulo ze stadionu AC Start na areál koupaliště Rolava. Podle jednatele KV City Centrum Petra Masáka se tak v první roce ještě ladily nedostatky.

"Například jsme měli jen jednu sprchu pro muže a jednu pro ženy a dvě pro invalidy. Jednu z nich jsme pak předělali na sprchu pro ženy," popsal Masák.

Letos by ale sprch mělo být více. "Kolem venkovních sprch u koupaliště postavíme stan, a tak získáme dalších čtyři a čtyři sprchy navíc. Řešili jsme i problém s tím, že ve sprchách netekla pořád teplá voda. Úpravou systému kolektorů a plynového ohřevu by letos mělo být teplé vody dost," dodal Masák.

Stanové městečko otevře své brány letos o den dříve, už ve čtvrtek odpoledne. Pojme určitě přes 1000 návštěvníků. Ti kromě místa pro stan dostanou za 80 korun na osobu i možnost se vysprchovat, dobít si mobilní telefon, úschovnu zavazadel, rady, mapy nebo jízdní řády.

Na festival se jako už tradičně chystají inspektoři obchodní inspekce. Podle šéfa plzeňské pobočky České obchodní inspekce Jana Řezáče se opět zaměří na celou škálu služeb, od hotelů, přes prodejce jídel a nápojů až po taxikáře. "Konkrétní kontroly ale zatím nebudeme prozrazovat," řekl.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist