Sedm koprodukčních filmových projektů ve vývoji z České a Slovenské republiky bude hledat finanční partnery na MFF v Karlových Varech. Po loňské úspěšné premiéře akce Pitch & Feedback se tam uskuteční druhý ročník prezentací chystaných snímků s potenciálem mezinárodní koprodukce. ČTK to sdělila Markéta Šantrochová z Českého filmového centra.

Pitch & Feedback bude součástí Dnů filmového průmyslu, které centrum organizuje se Slovenským filmovým ústavem a karlovarským festivalem za podpory Barrandov Studia a ministerstev kultury obou zemí.

Místo setkání

"Karlovy Vary byly vždycky jedním z mých oblíbených festivalů díky dobré dramaturgii a příležitostem pro filmový průmysl. Sekce Works in Progress se koná několik let a je užitečným nástrojem. Nyní máte platformu k propagaci nových projektů z České republiky a Slovenska, která je důležitým krokem ke koprodukcím a prodejům," komentovala to estonská producentka a ředitelka filmového trhu Baltic Event Riina Sildosová. Jeden projekt vybere a představí na koprodukčním trhu v Tallinu.

Místem řady setkání bude interaktivní galerie Becherova vila, kterou podruhé zpřístupní barrandovské studio. Série panelových diskuzí, přednášek a workshopů se tu uskuteční od 1. do 5. července.

"Týden českého filmového průmyslu má být především místem setkávání, platformou pro inspiraci a výměnu zkušeností mezi českými filmovými profesionály a jejich zahraničními kolegy. V tvůrčí atmosféře se tu setkají hosté z mnoha zemí Evropy i zámoří," uvedl generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý.

Jednou z prezentací bude Docu Talents from the East, kdy mezinárodní festival Jihlava představí vznikající středo- a východoevropské dokumentární projekty. Seminář pro nezávislé producenty připraví Asociace producentů v audiovizi. Barrandovské studio je i partnerem letošního ročníku ceny pro nejlepší evropský projekt prezentovaný v rámci Works in Progress.

Nástrahy Hollywoodu

"Vítěze podpoříme poukazem na odběr našich služeb v hodnotě 10 000 eur (zhruba 260 000 korun)," komentoval to Tichý. Je rád, že už podruhé může studio v rámci festivalu přispět na další rozvoj evropských filmových talentů.

"Vynikajícím důkazem toho, jak kvalitní projekty se Works in Progress každý rok zúčastňují, je i výběr loňského oceněného snímku režisérky Eliny Psykouové na prestižní Berlinale," dodal.

Podle výkonného ředitele karlovarského festivalu Kryštofa Muchy se letos rozšířil i tradiční hollywoodský panel. "Přítomní zahraniční hosté by měli hovořit i o tom, jaké nástrahy Hollywood má, jak je někdy lehké a nebo komplikované získat hvězdu," řekl Mucha. Za významný považuje i panel věnovaný televizní tvorbě.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist