Kdo měl do letošního festivalu v Karlových Varech mezery v historii studené války a nevěděl zcela detailně, co se to dělo na globální politické scéně v roce 1947, jak to bylo s převratem v Řecku, jak Amerika ekonomicky udolala Sověty nebo neznal každý detail výprav Alexandera Velikého, nemusí to už nikde dohánět. Americký režisér, scenárista a producent Oliver Stone přišel, viděl a nezvítězil, ale vše objasnil.

Jeho tisková konference se proměnila v přednášku z politické historie. V přednášku, jakkoliv třeba zajímavou, ale s jednou podstatnou vadou – nejhorší přednášky dávají ti, kdo se ze všeho nejraději poslouchají.

„Američané jsou tak naivní, že se nechali přesvědčit, že jsou vždy pozadu a že se musí bránit, ať už to byla studená válka a zbrojení, nebo kybernetická válka s Čínou. Amerika špehuje globálně všechny a není možné k tomu zůstat netečný. Já sám nic nezmůžu,“ řekl například.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.