O americké filmy je v Číně sice zájem, čínští kinaři za ně ale neplatí. Podle zpráv časopisů Variety a Hollywood Reporter se všech šest velkých amerických filmových distributorů již od ledna marně domáhá tržeb z projekcí filmů Hobit, Muž z oceli či Star Trek: Do temnoty v čínských kinech. Jde o částku dohromady převyšující sto milionů dolarů (v přepočtu cca 1,97 miliardy korun).

Dosavadní dohoda zní, že Američané dostanou z tržeb svých filmů v Číně 25 procent výdělků. Od letošního roku však Čína na lístky do kina uvalila novou dvouprocentní daň a rozhodla, že daň mají ze své části tržeb platit právě americké společnosti.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se