Pražskou podzimní výstavní sezonu protnula postmodernistická osa. Malíři tíhnoucí k poutavé prostotě Jiří Sopko, Jiří Načeradský a Stanislav Diviš vystavují svá díla v malých galeriích v centru metropole.

Zatímco Sopko a Diviš představují převážně svá nejnovější plátna, Načeradského Krásné erotické stroje jsou výběrem z let 1959-1975.

Všichni autoři jsou výrazně spjati s půdou pražské Akademie výtvarných umění. Diviš tu jako student v osmdesátých letech pořádal Konfrontace, ilegální přehlídky současné tvorby, Sopko byl dvakrát zvolen rektorem, Načeradský vedl Ateliér figurální a monumentální malby. Rovněž byli režimem nuceni věnovat se namísto volné tvorby restaurování.

Pro o něco mladšího Diviše představovali Sopko a Načeradský nepominutelný formující vliv. Ti dva se znají velmi dobře ze společných setkání v bohémském podniku U Zlaté štiky či stáže na severu Francie a v Paříži, ze které se vrátili do dusné atmosféry sedmdesátých let.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.