Zatím sedm koncertů v pěti městech Česka a Slovenska plánuje odehrát v příštím roce kapela Lucie během turné, pro které se rozhodla po desetileté pauze. Zahájí ho 26. května v Košicích a po zastávkách v Bratislavě, Ostravě a Brně zakončí 10. června v Praze.

Skupina, která vystoupí v původním složení David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.Ch., to dnes potvrdila na tiskové konferenci.

Trénink na mejdanech

Plány na to, co budou dělat po skončení turné, zatím nemají, ale jak řekl P.B.Ch., záleží to na volbách. Koller doplnil, že s dalšími umělci plánuje před volbami akci, která má oslovit lidi, "kteří zapomněli, že se do Jugošky jezdilo na výjezdní doložku", a přimět i váhající voliče jít volit. "Aby se pak nedivili," řekl.

"Pilně zkoušíme, spolupracujeme na výrobě scény, abychom ji byli schopni smysluplně využívat, pracujeme s choreografem. Já se snažím oživit své původní nástroje, dohledávám zvuky, aby to znělo jako tenkrát, a zjišťuji, že mi toho 90 procent chybí, takže chodím po obchodem s hudebními nástroji a doplňuji je," řekl k přípravám turné Michal Dvořák.

Na turné kapela nabídne výběr hitů, nové písně nechystá. Jak dnes řekl Koller, zazní i některé "vykopávky", písně, které kapela naposledy hrála "v minulém tisíciletí". "Nevím, jestli je budeme předělávat, ale máme je v plánu nazkoušet," řekl s tím, že jde třeba o tituly Nech to stát nebo Utíkej. "Snažíme se hrát po mejdanech, abychom nepřišli rovnou ze zkušebny před tu halu," dodal.

Autogramiáda po 13 letech

Letos v květnu kapela ohlásila turné, které mělo zahrnovat pět koncertů, v každé ze zastávek po jednom. Zájem o lístky je velký, některé koncerty jsou již vyprodány. Pro Prahu se již prodávají vstupenky na druhý koncert a přidal se také druhý koncert v Brně. Robert Šafr z O2 Areny, kde bude Lucie hrát v Praze, řekl, že se uvažuje o možnosti třetího koncertu v hlavním městě; bylo by to podle něj v historii haly poprvé, co tam jeden umělec vystoupil třikrát za sebou. Celkem se na turné prodalo 45.000 lístků.

Lucie také plánuje první autogramiádu po třinácti letech, uskuteční se 8. října v 17:00 v pražském Bontonlandu. Na 11. října dnes zástupci vydavatele ohlásili edici velkého boxu se všemi sedmi řadovými alby kapely na CD, přidán je živý koncert z počátku 90. let. Limitovaná série 3000 kusů boxů bude stát 1500 korun. Na konci října bude mít premiéru muzikál Lucie, větší než malé množství lásky, kde zaznějí známé písně skupiny.

Lucie vstoupila na hudební scénu první singlovou nahrávkou v roce 1988. V následujících 16 letech vydala sedm řadových studiových alb, dvě koncertní dvojalba a jeden výběr hitů. V letech 1999 až 2002 čtyřikrát získala prvenství v anketě Český slavík.